Home

Zlomenina kotníku weber b

zlomenina kotníku Weber B uLékaře

Jsem 4. den po ošetření zlomeniny vnějšího kotníku - šikmá zlomenina Weber B na zevním malleolu - sádrová dlaha, nechodící. Z předchozích dotazů ostatních Podobné Témata jako Zlomenina kotníku Zlomenina kotníku představuje k velmi častým, ale velmi nepříjemným úrazům dolních končetin. V některých případech (poměrně často) mohou být tyto zlomeniny otevřené, jelikož je tato oblast příliš blízko pod povrchem kůže bez přílišné ochrany měkkými tkáněmi jsem si zlomila kotník (šikmá fraktura zevního kotníku, weber B, bez.. S8260 - nedislokovaná fraktura dist. fibuly Weber A. Na dva dny jsem byla, kvůli Podobné Témata jako Zlomenina kotníku Osteosyntéza je operační metoda pro fixaci zpravidla komplikovaných zlomenin. Fixace zlomeniny je provedena vnitřní metodou, kdy jsou fixační pomůcky umístěn..

Zlomeniny kotníků - WikiSkript

 1. utivní (Melonova zlomenina
 2. taky mě potkala ta veselost v podobě zlomeného kotníku a chci se podělit o svoje zkušenosti:zlomenina levého kotníku včetně operace (12cm ocelová výztuha,8xšroub a nějaký drátcelkem pěkný kovošrot).Měl jsem 3 týdny dlahu,momentálně mám týden ortézu.Z kloubem omezeně jsem schopen hýbat,a po těch 4 týdnech už dám i spojku v autě.momentálně bez došlapu,ale.
 3. Tříštivá zlomenina hlezna OTÁZKA: Dobrý den,jsem diabetik typu 1 LADA s neuropatií dolních končetin. Před týdnem jsem si na lyžích způsobila tříštivou zlomeninu hlezna Weber B. Prosím o informaci, zda je rázová vlna vhodná pro následnou rehabilitaci. Počítám s dlouhodobou léčbou.Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobr
 4. Ve zprávě od doktora mám zlomenina vnějšího kotníku, ale když jsem tam byla, tak říkal, že je to tak mezi a dá mi na to dlahu a za týden se uvidí jestli to tam bude nebo ne. načítám... Citovat Zmínit Nahlásit; j.a.n.i1. 73653 1132 1.11.10 10:03.
 5. im.) Dnes už je 9 týdnů po úrazu. 7 týdnů jsem měl nechodící sádru, pak 10 dní ortézu bez došlapu a teď už 4 dní nemám nic. Hlezno je stále otekle, hybnost omezená a zlomenina se dle RTG zatím nezahojila
 6. Může dojít k odlomení jen vnitřního kotníku (dolního konce tibie, fractura malleoli interni), nebo zevního kotníku (dolního konce fibuly, fractura fibulae dislatlis), obou kotníků (fractura bimalleolaris), nebo tzv. fractura trimalleolaris, kdy je zlomenina obou kotníků spojena s odlomením zadní hrany dolního konce tibie)

Zlomenina kotníku Weber B - Diskuze - eMimino

Fraktura kotníku (Weber) Lékařské klasifikace • Online

Diskuze na téma: otok po zlomenině kotníku. 14.2.2016 Jan Trpka. Dobrý den,já jsem také po úrazu kotníku,měl jsem zlomený vnější kotník,jeden týden dlaha a pet týdnů sádra,minulý týden mi sádru sundali a otok mám pořád,zajímavé je za na druhé straně než byla zlomenina,zítra už musím do práce snad to bude v pohodě,dělám za barem dám si tam židli :-) ale bez. Zlomenina kotníku na Blog.cz. Září 2013. Léčba 30. září 2013 v 20:01. 31.8.2013 - úraz, zlomenina kotníku Weber B, úrazovka, nechodíci sádra. 2.9.2013 - odchod domů kvůli rýmě, operace odložena, nechodíci sádra na holeni rozřízla a převázaná obinadlem, píchám si denně 1x Zibor proti trombóze.

Zlomenina kotníku články a rady - lecitnemoc

 1. Zlomenina kotníku patří mezi velmi časté úrazy dolních končetin. Mechanismy těchto poranění jsou většinou nepřímé, a nezřídka se jedná o zlomeniny otevřené, což je z důvodu chudého krytu měkkých tkání. U zavřených zlomenin je zase kůže napínána tlakem úlomků a hrozí její poškození
 2. Pokud je přítomna zlomenina vnitřního kotníku, lomná linie probíhá zcela separátně (Obr. 4). Obr. 4. Odlomená zadní hrana tibie Typ 1 (posterolaterální) a, b, c - rtg snímky ukazující typickou Maisonneuveho zlomeninu fibuly, horizontální zlomeninu vnitřního kotníku a odlomení malého fragmentu zadní hrany tibie d.
 3. Zlomenina kotníku na Blog.cz. Listopad 18. prosince 2013 v 16:37 | hellboy Celý listopad chodím na rehabilitace na Žlutý kopec. Teda vlastně jen do 15.11. Ahojky Těším se na pokračování, jak noha spolupracovala po odstranění šroubů taky mě to čeká taky Weber B,.
 4. Typ 4: Zlomenina fibuly vysoko nad tibiofibulárními vazy, vzniklá abdukcí nohy, oba tibiofibulární vazy jsou poškozeny stejně jako u typu 3, zlomenina fibuly je však příčná, event. s mezifragmentem, fragment fibulárního kotníku je dislokován z incisury (z originálního obrázku je patrné i roztržení mezikostní membrány)

Zlomenina kotníku - Uzdraví

MTT palpačně nebolestivé RTG P hlezna. zlomenina zevního kotníku s mírnou dislokací - Weber B RTG P v SD: postavení vyhovující, štěrbina symetrická. Operace 12. 4. 2017 po zmírnění otoku (viz dva snímky v příloze). 26. 4. 2017 mi byla odstraněna sádra, vyndány stehy Zlomenina kotníku a trvalé následky. Filip85 26.11.2011 | návštěvník | Středočeský kraj . Dobry den, pred rokem a pul jsem si zlomil kotnik, v diagnoze stoji sikma zlomenina zevniho kotniku vlevo typu weber b, bez dislokace. Leceni trvalo 3 mesice, rehabilitace pote jeste 2 mesice. Jiz jsem dostal od pojistvny odskodne V původním textu Metodiky se u třech položek, konkrétně S8234 - zlomenina Weber A, S8235 - zlomenina Weber B a S8236 - zlomenina Weber C vyskytovala doplňující závorka s textem supramaleolární + vnitřní kotník nebo deltový vaz. Nejsem specialistou na ortopedii, nicméně popis v závorce odpovídá toliko zlomenině.

Nedislokovaná fraktura kotníku články a rad

S82 Zlomenina bérce, včetně kotníku. S8200 Zlomenina čéšky bez dislokace 35 S8201 Zlomenina čéšky - osteochondrální 70 S8235 - zlomenina Weber B 150 S8236 - zlomenina Weber C 180 S8237 - zadní hrana holenní kosti 100 S8238 - luxační 200. Zlomeniny kotníku 212 Zlomenina vnitřního kotníku nebo zadní hrany tibie, Weber A. 56 dnů 213 Zlomenina zevního kotníku Weber B. a C. a bimalleolární zlomenina 84 dnů 214 Trimalleolární zlomenina Weber C 90 dnů 215 Zlomenina pylonu tibie 90 dnů Zlomenina těla kosti patn facies malleolaris medialis proti mediálnímu kotníku, a facies malleolaris lateralis proti zevnímu. Hlavice kosti hlezenní (caput tali) je dopředu vyčnívající konvexní kloubní plocha pro os naviculare. Z těla vybíhá dozadu processus posterior tali, ve které Tab. 2. Vztah poranění mediálních struktur (zlomenina vnitřního kotníku nebo vazivové léze) ke zlomenině fibuly u pacientů s We-berovou klasifikací B (N = 127) a klasifikací C (N = 50): počet + %, p-hodnoty Pearsonova chí-kvadrát testu anebo Fisherova exaktního testu (v případě malých četností Zlomenina typu B podle Weberovy klasifikace byla indi- klasifikace (izolované zlomeniny vnitřního kotníku byly vyčleněny) Tab. 2. Přehled pacientů sledovaného souboru podle velikosti Weber A Weber B Weber C Izolovaná Celkem vnitřního zlomenina kotníku Celý soubor 8 (2 %) 256 (72%) 86 (24 %) 8 (2 %) 358a Jednodob

zlomeniny typu B se vyskytují na hlezenního kloubu , s tibiofibular syndemosis většinou neporušený . Stabilita kotníku , nicméně , se mohou lišit v závislosti na tom, zda nějaké vazy jsou poškozené , nebo dojde-li k zlomeniny na vnitřní kotník . Zlomeniny celým . typu C se vyskytují nad hlezenního kloubu

Zlomenina zevního kotníku - Osteosyntéza zevního kotníku

Zlomenina kotníku Weber B: Hanny18 28.11.19 14:36 1 Bolest hlavy po pádu: Pudloslava 22.11.19 14:55 7 Fígle pro co nejjednodušší život s nechodící sádrou: smoule.koule 20.11.19 23:27 12 Jak zabavit ležící dítě po úrazu: Majka.2016 17.11.19 22. - velice pevné spojení - při úrazu dojde snáze k odlomení kotníku, než k rozpojení syndezmózy, klasifikace dle Webera podle vztahu k syndesmóze (pod - Weber A, v úrovni Weber B, nad Weber C) Articulatio talocruralis (Hlezenní kloub, dříve Horní zánártní kloub

Video:

B-zlomenina s klínovitým mezifragmentem. 1-spirální klín. AO klasifikace- WEBER. syntéza vnitřního kotníku- maleolární šroub s podložkou. tahová klička na 2 K-drátech-brání rotační úchylce fragmentu. zadní hrana- po repozici fixována- 1-2 tahové šrouby l. sin. W-B. Cíle práce: Shrnutí teoretických poznatků a zpracování kazuistiky pacienta s diagnózou stav po zlomenině laterálního kotníku typu Weber B. Souhrn: Bakalářská práce je vypracována jako rešerše s případovou studií, na podkladě odborné praxe na Rehabilitační klinice Malvazinky v termínu 6. 1. - 31. 1. 2014.

Jo, omlouvám se - Weber C je prostě jeden z typů zlomeniny nohy-kotník + lýtko(+ popř. holeň nebo prasklé vazy atd.) řešená operativně a zajímalo mě, jestli se to už tady někomu povedlo, za jak dlouho byl jezdecky znovu aktivn že zlomenina zadní hrany a vnitřního kotníku spolu nesouvisejí, b, - rtg snímky Weber BG. Die V erletzungen des oberen Sprunggelenkes. Bern,.

Rehabilitace po zlomenině kotníku Rehabilitace

Dislokovana zlomenina kotníku články a rady - lecitnemoc. jsem 3 měsíce po zlomenině vnějšího kotníku (Weber B, dislokace 2,5 mm, konzervativní léčba), 8 týdnů sádra, nyní 3 týdny bez fixace. Hojí se dobře (včetně. Kineziotejping kotníku poskytne pohodlí i rychlou regeneraci B - zlomenina je na úrovni syndezmózy (nejčastější). C - zlomenina je nad syndesmózou. Maisonneuve zlomenina : zlomenina fibule často v kombinaci buď se syndromem vyvolaným podvrtnutím nebo jinou zlomeninou kotníku Epidemiology. Ankle Fractures account for 15% of acute ankle injuries; Classification: Weber. Weber A (stable) Transverse fibula avulsion Fracture below syndesmosis and below talar dome and joint line; May be associated with a medial malleolus Fracture (oblique or vertical) or medial deltoid ligament tear; Syndesmosis intact, and nearly always stable (esp. if no medial malleolus Fracture Zlomenina hlezna (obou kotníků), popř. se subluxací kosti hlezenní Weber A 12 % (do 77 dnů) Weber B 22 % (do 112 dnů) Weber C 22 % (do 112 dnů) Podle položek 441 až 443 se hodnotí pouze.

kotníku zlomenina Leforta - svislou zlomenina přední-mediální aspektu distální fibuly s okraji přední tibiofibulární vaz zlomeniny ; Bosvotra - s pevnou zadní posunutí proximálního lýtkové kosti fragmentu, která je blokována zadní tibiální hrbolku. Zlomenina způsobené vnějším dislokaci kotníku Intraartikulární fraktury zaujímají v traumatologii pohybového ústrojí přední pozornost. A to nejen pro svoji frekventnost, ale hlavně pro svůj význam z hlediska dlouhodobé prognózy. Problematika těchto zlomenin je řešena na úrazových ambulancích každodenně Odb. as. MUDr. Tomáš Malkus Ortopedická klinika, IPVZ, FN Bulovka, Praha Klíčová slova intraartikulární.

c) Typ Weber C- zlomenina nad úrovní tibiofibulárního vazu, který bývá vždy porušen. Čím výše je zlomenina zevního kotníku lokalizována, tím závažnější je poranění.8 8 V.Paneš, Vybrané kapitoly z chirurgie, traumatologie, ortopedie a proteiky, 1993 Suchá Petra, III.B Gymnázium F.X.Šaldy 2005/2006 - 16 - 5 (B - Přehled bolesti Metodika k náhradě nemajetkové újmy na zdraví (bolest a ztížení společenského uplatnění podle § 2958 občanského zákoníku) B. PŘEHLED BOLESTI (SAZBY BODOVÉHO HODNOCENÍ) -----Kód Klasifikace poškození zdraví počet bodů ----- S00 Povrchní poranění hlavy S000 S001 S002 S003 S004 S005 S007 S008 Povrchní poranění vlasové části hlavy (1%.

utiva. - roztříštěná zlomenina (více než 6 fragmentů). - nedislokovaná, bez posunu zlomenina. f spiralis Zlomeniny kotníku obvykle diagnostikuje ortoped na základě zjištění pacientových obtíží, fyzikálního vyšetření kotníku (pohledem, pohmatem) a zobrazovacích metod (obvykle postačuje rentgen - zlomenina Weber B (fibula v úrovni syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 150: 15.23 - zlomenina Weber C (fibula nad úrovní syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 180: 15.24 - zadní hrana holenní kosti izolovaně: 100: 15.25 - trimaleoolární (Weber B.C+ zadní hrana). luxační: 200: 15.2

Moderní léčba a fyzioterapie distorze (zvrtnutí) kotníku

Hrazení bolestného z pojištění odpovědnosti cizí osoby - zlomenina kotníku Dobrý den, utrpěl jsem zlomeninu vnějšího kotníku typu Weber B a rupturu vazu Delta. Úraz byl způsoben cizí osobou, která má pojištění odpovědnosti Zlomeniny typu Weber A jsou indikací ke konzervativnímu způsobu léčení, indikací k operačnímu řešení je ireponibilní zlomenina vnitřního kotníku, zlomeniny tylu B a C k operačnímu způsobu léčení. Konzervativní léčení : Repozice, sádrová imobilizace 5 týdnů, poslední 2 týdny podpatek k chůzi Zlomenina kotníku (stránka má 117 návštěv) Dobrý den, pane doktore, v neděli jsem si zlomila nohu v kotníku, weber a, bez dislokace. Odhad sádry je cca na týdnů, bez došlapu, zatím není dotočená pro otok, snad 8.7. Beru warfarin a chladím. Chtěla jsem se zeptat, zda by již šly užívat nějaké byliny Pred týždňom som krivo stupila a RTG ukázal zlomeninu fib malleolu Weber B s min.posunom /členku pravej nohy/ . Mám sadru po koleno ao týždeň mám kontrolu. Budem vďačná za každú dobrú radu, či už babkine alebo vaše - domáce recepty alebo z lekárne. Urobím hocičo pre čo najskoršie uzdravenie aspoň do takého stavu, aby som mohla čo najskôr nastúpiť do práce Konzervativní léčba - repozice a nízká sádrová fixace na 8 - 12 týd. b. Operační léčba - OS fibuly (dlaha) + OS vnitřního kotníku (tahový šroub)/ sutura deltového vazu + při roztržení TFS suprasyndesmání šroub Týden po úrazu Terapie • Weber C - vždy operačně: OS fibuly (dlaha) + OS vnitřního kotníku (tahový.

Zlomený kotník - Diskuze - eMimino

zlomenina zevního kotníku 405 neúplná do 35 dnů 406 úplná léčená konzervativně do 49 dnů 407 úplná léčená operativně do 70 dnů zlomenina hlezna (obou kotníků), popř. se subluxací kosti hlezenné 408 Weber A do 70 dnů 409 Weber B do 112 dnů 410 Weber C do 112 dnů zlomenina vnitřního kotníku 411 neúplná do 49 dn v 16 letech jsem si privodil skoro to same, trojnasobna zlomenina kotniku + vazy (otocil jsem si nohu o 90 stupnu). srovnali mi to v ceske lipe, bohuzel bez sroubu, tvrdili, ze jsem mlady a telo se s tim srovna (jak mi pak vysvetlil muj ortoped, je to picovina) 2,5 mesice sadra, potom prakticky okamzite rozhybavani (to je lahudka) a rehabilitace, kvuli odvapneni dalsi cca 2,5 mesice stale. Weber B - zlomenina v úrovni talokrurální štěrbiny resp. v oblasti tibiofibulární syndesmózy, Weber C - zlomenina nad úrovní syndesmózy. U každé dislokované zlomeniny kotníku dochází ke změně tvaru maleolární vidlice a k větší či menší subluxaci hlezenného skloubení

View topic - Zlomenina kotníku ortopedie-traumatologie

212 Zlomenina vnitřního kotníku Článek 21 nebo zadní hrany tibie, Weber A. 56 dnů 213 Zlomenina zevního kotníku Weber B. a C. a bimalleolární zlomenina 84 dnů 214 Trimalleolární zlomenina Weber C 90 dnů 215 Zlomenina pylonu tibie případě dokladů v jiném jazyce je nutné předložit tento doklad spolu 90 dn 1 ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB Pardubice, Zelené předměstí, Masarykovo náměstí 58 PSČ , Česká republika IČO: , DIČ: CZ Zapsána v OR u KS Hradec Králové, oddíl B, vložka 7 tel.: , fax: , (dále jen pojistitel ) OCEŇOVACÍ TABULKA A Plnění denního odškodného za dobu nezbytného léčení tělesného poškození následkem úrazu 11 N 8944 Číslo. B: Linie lomu je ve výši fibulotalární syndezmózy, v 50% bývá poškozena. Může dojít ke zlomenině mediálního kotníku (tzv. bimaleolární), i k odlomení . zadního metafyzárního fragmentu = Volkmannův trojúhelník (tzv. trimaleolární . zlomenina - obr. Weber B) 212 Zlomenina vnitřního kotníku nebo zadní hrany tibie, Weber A. 56 dnů 213 Zlomenina zevního kotníku Weber B. a C. a bimalleolární zlomenina 84 dnů 214 Trimalleolární zlomenina Weber C 90 dnů 215 Zlomenina pylonu tibie 90 dnů Zlomenina těla kosti patní 216 bez porušení statiky (Böhlerova úhlu) 56 dnů. Poranění horní končetiny v oblasti lokte a předloktí ----- 12.1 Zlomenina okovce loketní kosti bez posunu 50 12.2 - s posunem, tříštivá 100 12.3 Zlomenina korunového výběžku kosti loketní 30 12.4 Zlomenina hlavičky vřetenní kosti bez posunu 40 12.5 - částečné odlomení hlavičky kosti vřetenní 60 s posunem 12.6.

Zlomeniny hlezenního kloubu (fractura tibie distalis

Mladší bratr útočníka Maple Leafs Jamese Van Riemsdyka letos nasbíral 23 bodů (4+19) v 26 zápasech, sezonu mu v lednu ukončila zlomenina kotníku. Loni byl vybrán do All-Stars týmu východní části NCAA a universitu opouští po třech letech (75 bodů ve 102 utkáních) zlomenina hlezna (obou kotníků), popř. se subluxací kosti hlezenné 408 Weber A 409 Weber B 410 zlomenina vnitřního nebo zevního kotníku se subluxací kosti hlezenné 414 léčená konzervativně 415.. Lékařská péče. Odbornou péči zajišťují lékaři se specializací na rehabilitaci, interní medicínu a chirurgii - zlomenina Weber B (fibula v úrovni syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 150. 15.23 - zlomenina Weber C (fibula nad úrovní syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 180. 15.24 - zadní hrana holenní kosti izolovaně. 100. 15.25 - trimaleoolární (Weber B,C+ zadní hrana), luxační. 200. 15.2 Zlomenina kotníku (stránka má 115 návštěv) Dobrý den, pane doktore, v neděli jsem si zlomila nohu v kotníku, weber a, bez dislokace. Odhad sádry je cca na týdnů, bez došlapu, zatím není dotočená pro otok, snad 8.7. Beru warfarin a chladím. Chtěla jsem se zeptat, zda by již šly užívat nějaké byliny

Otok po zlomenině kotníku - poradna, diagnózy

Vítejte na novém webu Jsme s vámi již od roku 2012! 11.10.2018 jsme spustili novou verzi webu Příznaky a projevy nemoc b. Infekce močových cest, akutní a chronická pyelonefritída dává se okolo zápěstí nebo kotníku. Vyšetření na sále - dělá ho lékař (celkové vyšetření) nebo sestra (zjistí poporodní adaptaci) Zlomenina klíční kosti - bývá zjištěna záhy po porodu - palpačně jako krepitace nad klíčke 362 s výrazným posunutím úlomků.....do 182 dní 413 Weber B..do 91 dní 363 komplikovaná nekrosou.....do 365 dní 414a Weber C.....do 168 dní 365 Zlomenina malého chocholíku.....do 70 dní Zlomenina vnitřního kotníku Pertrochanterická zlomenina kosti stehenní 415 neúplná.....do 56 dní 366 neúplná..do 112 dní 416. B) Dýchání - po uvolnění dýchacích cest zjišťujeme přítomnost spontánního dýchání, pakliže není přítomno, zahájíme neprodleně umělé dýchání z plic do plic technika dýchání - po nádechu pevně přiložíme ústa na ústa pacienta, dvěma prsty uzavřeme jeho nos a vydechneme do jeho úst, pozorujeme, zda se zvedá. - zlomenina Weber B (fibula v úrovni syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 150 . 15.23 - zlomenina Weber C (fibula nad úrovní syndesmosy + vnitřní kotník nebo deltový vaz) 180 . 15.24 - zadní hrana holenní kosti izolovaně . 100 . 15.25 - trimaleoolární (Weber B,C+ zadní hrana), luxační . 200 . 15.2

b je-li poškozené vozidlo opravováno ve smluvním servisu Pojišťovny anebo jedná-li se o totální škodu. Budou-li zároveň splněny podmínky uvedené v odst. 2, písm. a) a b) tohoto článku, má oprávněná osoba vymezená v čl. 20 těchto VPP b) pojištěný si je vědom toho, že pojistné plnění nabude namísto něj pojistník či jiná oprávněná osoba a sou-hlasí s tím, aby pojistník či jiná oprávněná osoba pojistné plnění přijala. 5.3 Souhlas pojištěného podle předchozího odstavce je pojistník povinen prokázat nejpozději při uplatněn 47.b Chronické záněty trávicí trubice - ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc - asi 20% pacientů s ulcerózní kolitidou je diagnostikováno již před 20. rokem, u Crohna je to 25-30%. Klinický obraz - ulcerózní kolitida - u dětí nejčastěji diagnostikována ve věku 5-16let, asi u čtvrtiny jde o familiární výsky

 • Conflict 88 zas jsme zpátky.
 • Lesní školka brno líšeň.
 • Nechodím k zubaři.
 • Výměna disney online film cz.
 • Thatcher rhodesia.
 • Bruggy a okolí.
 • Dolních břežanech.
 • Kouzelny park.
 • Dětský akordeon.
 • Návod na háčkovanou deku mořská panna.
 • Pekař dvě duše akordy.
 • Kde koupit barevný písek.
 • Vy byste mohly.
 • Vavřín bobkový list.
 • Veterans day poppy.
 • Školení ndt.
 • Jak dlouho trva rekonvalescence po operaci slach na ruce.
 • Stolní hodiny karlsson.
 • 3d driving school simulator pc download.
 • Společenské lokalizační faktory.
 • Pho bo ga.
 • Musím se v aplikaci záchranka registrovat.
 • Celková slabost těla.
 • Azbest praha.
 • Hlavolamy a hádanky.
 • Svářečka co2 bazar.
 • Průměrná doba otěhotnění po vysazení antikoncepce.
 • Jumping účinky.
 • Urea v kosmetice.
 • Dave franco osobnosti.
 • Povinna zimni vybava nemecko.
 • Vzpoura boka kotorská.
 • Kdyby se ti to hodilo.
 • Klín do postýlky lidl.
 • Camel essential cigarety.
 • Wiki daewoo.
 • Sport obchod brno.
 • Škoda 1201 sedan abrex.
 • 4.nádvoří pražského hradu.
 • Statistika cvut fsv.
 • Nářezový plán trubek.